Algi morskie, kawior i inne kosmetyki z morza

Agnieszka Kępińska

Morze to cały czas w dużej mierze nieodkryta skarbnica wspaniałych środków poprawiających kondycję naszego ciała. Warto jest zacząć jej eksplorację, ponieważ można odkryć delikatne i skuteczne środki lecznicze, dzięki którym nasza skóra będzie prezentowała się znacznie lepiej także wtedy, kiedy typowe kosmetyki powodują u nas podrażnienia oraz reakcje alergiczne.

Produkty morza mogą pomagać nawet w przypadku poważnych schorzeń, takich jak łuszczyca i inne przewlekłe dolegliwości.

W morzu najważniejsza jest oczywiście woda, wspaniała mieszanina życia, ale dla nas w praktyce ważniejsze są zazwyczaj rzeczy, które się w niej kryją: rośliny i zwierzęta. Kosmetyki pochodzące z morza mają dla nas niepowtarzalną propozycję zadbania o nasze ciało i naprawy tego, co zepsuł upływ czasu. Do wyboru jest wiele doskonałych kremów, balsamów, szamponów i innych specyfików opartych o produkty pochodzące z morskich głębin.

Minerały morskie

Minerały pochodzące z morza są bardzo łatwo absorbowane przez skórę i poprawiają jej ukrwienie. Skóra transportuje więcej tlenu i składników odżywczych, odbudowywane są włókna kolagenowe, co poprawia napięcie skóry. Najlepsza jest woda z Morza Martwego, która jest nawet 10 razy bardziej nasycona minerałami od zwykłej wody morskiej. Można korzystać z samej wody, jak również z błota pochodzącego z tamtych rejonów, które posiada przedłużone działanie.

Kosmetyki naturalne

Wszelkiego rodzaju maseczki i pilingi oraz balsamy z jego udziałem nie tylko odmładzają i regenerują skórę, ale dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym potrafią nawet leczyć wiele przypadłości. Dlatego zalecane są w pierwszej kolejności dla osób zmagających się z łupieżem, trądzikiem i różnego rodzaju wypryskami na skórze.

Algi morskie

Wodorosty, z których najczęściej wykorzystywane są algi, określa się często mianem eliksiru młodości. Związane jest to z faktem, że w algach znajduje się bogactwo witamin i minerałów, a także białek, lipidów i bardzo ważnego dla nas chlorofilu. W kosmetyce stosuje się algi w różnych postaciach, głównie jako algi suszone oraz w postaci sproszkowanej. Sprawdzają się najlepiej przy pielęgnacji skóry suchej oraz u osób dojrzałych. Są to znakomite preparaty liftingujace i nawilżające. Potrafią regenerować skórę i zmniejszać widoczność zmarszczek. Mają ponadto silne dzianie oczyszczające. Eliminują toksyny, dzięki czemu można walczyć skutecznie z różnymi problemami dermatologicznymi i ogólnie stymulować regenerację skóry. Często wykorzystywane są do zmniejszania widoczności blizn.

Zobacz