Aloes do picia - właściwości i działanie soku

Agnieszka Kępińska

Sok z aloesu znany jest przede wszystkim z charakterystycznych dla siebie właściwości leczniczych, nie można jednak zapominać i o tym, że jest on w stanie również odmłodzić nasz organizm. Można go spotkać zarówno w medycynie naturalnej, jak i w kosmetologii, gdzie nie tylko upiększa i leczy, ale również przyczynia się do regeneracji całego ciała.

Aloes – właściwości

Gdy mówimy o działaniu i właściwościach soku z aloesu, nie możemy nie zgodzić się z tym, że są one naprawdę imponujące. Na pierwszy plan wysuwa się to, że może on uodparniać nas i chronić przed wirusami, nie bez znaczenia jest jednak i to, że potrafi on wzmacniać, regenerować oraz odżywiać nasze ciało. To także niezawodny sposób na gojenie, nawilżanie i ochranianie naszej skóry, choć w tym wypadku zalecane jest przede wszystkim jego zewnętrzne stosowanie. Aloes jest też nieoceniony, gdy zmagamy się z wagą, która nie spełnia naszych oczekiwań. Nie tylko wspiera prowadzoną przez nas walkę o szczupłą sylwetkę, ale również przyczynia się do tego, że zdecydowanie łatwiej można ją utrzymać. Co ciekawe, sok z aloesu może być też lekiem na alergię. Ma działanie przeciwzapalne, może więc łagodzić podrażnienia, które są częstą skórną reakcją alergiczną.

Idealna skóra z aloesem

Aloes na trądzik

Sok z aloesu sprawdza się znakomicie nie tylko wówczas, gdy chcemy, aby goiły nam się rany. Jest też nieoceniony zarówno w przypadku zadrapań, jak i stanów zapalnych występujących po trądziku. Może być stosowany zarówno jako maseczka, jak i jako tonik. W tej postaci przyczynia się do tego, że skora staje się świeższa i bardziej odżywiona. Jeśli dysponujemy aloesem w naszym własnym domu, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby rozkroić jego liście, a następnie wykorzystać je do smarowania tych miejsc, które są podrażnione.

Właśnie takie ich zastosowanie jest wyjątkowo popularne w Azji a to właśnie na tym kontynencie mieszkają kobiety, które cieszą się niemal wieczną młodością. Sok z aloesu powinien być stosowany regularnie. Wtedy można liczyć na to, że zapewni nam maksymalnie skuteczną walkę z drobnoustrojami. Regularne wykorzystywanie pozwala też na docenienie jego właściwości grzybobójczych, umożliwia przy tym przekonanie się o tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które zmniejsza widoczność rozstępów i blizn.

Aloes leczniczy – jak działa

Aloes znany jest z tego, że posiada szereg zastosowań. Może być zarówno preparatem uodparniającym, jak i tym, który stosuje się w przypadku kłopotów z układem trawiennym. Jest też remedium na problemy ze skórą oraz skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Nie można też zapominać, że lista jego właściwości wcale się na tym nie kończy.

Zobacz