Aloes pomaga schudnąć?

Agnieszka Kępińska

Wiele osób zastanawia się jak można schudnąć. A okazuje się, że jeśli pijemy aloes to można wzmocnić trawienie, a obok tego również schudnąć. Aloes przyspiesza spalanie i wspomaga oczyszczenie organizmu. Pomaga na odchudzanie dzięki unikalnym właściwościom jakie posiada. Zarówno sok jak i nalewka z tej rośliny to bardzo silne produkty i dlatego nie powinniśmy decydować się na ich stałe przyjmowanie.

Aloes poprawia metabolizm

Aloes charakteryzuje się działaniem, które przyspiesza przemianę materii i to na każdym możliwym poziomie. zaczynając od trawienia przez wchłanianie w jelitach aż kończywszy na wszelkich przemianach komórkowych w organizmie. Intensywna przemiana materii będzie sprawiać, że do organizmu dostarczać będzie trzeba większe dawki kalorii z różnych źródeł.

Odchudzanie: aloes oczyszcza i…przeczyszcza

Niezależnie czy będzie to sok czy nalewka to aloes ma działanie przeczyszczające i często stosowany będzie na zaparcia. To działanie sprawia, że można się dzięki niemu oczyścić. Zarówno w jelitach jak i też pracujących w organizmie komórkach będzie mniej toksyn, nie będzie niebezpiecznych złogów.

Kuracja odchudzająca

Od tego również będzie można stać się lżejszym. Dodatkowo jeśli pokarm za długo będzie w jelitach to mniej składników będziemy w stanie przyswajać. Nie można jednak z drugiej strony oczyszczać się nadmiernie, ponieważ można zaburzyć w ten sposób pracę jelit, pojawią się wzdęcia czy zaparcia. Dalej także może być problem z wchłanianiem. To, że aloes ma silne działanie sprawia, że może być stosowany jedynie w formie kuracji.

Aloes: kuracja odchudzająca w dwa tygodnie

Wystarczy nam dwa tygodnie, maksymalnie miesiąc kuracji. Dobrze ją przeprowadzić wiosną, ponieważ to taki czas, który sprzyja oczyszczeniu organizmu. Sok z aloesu czy nalewkę pijemy systematycznie. Sok trzy razy dziennie po łyżeczce przed posiłkiem. Nalewkę najlepiej przed obfitym posiłkiem spożywać jeden jej kieliszek oczywiście w tym przypadku jednorazowo. W ten sposób będzie można osiągnąć efekty ale nie będzie problemów z kuracją.

Zobacz