Zdrowe odżywianie

Catering dietetyczny dla sportowca

Agnieszka Kępińska

Catering dietetyczny dla sportowca to bardzo ciekawa propozycja, dlatego chcemy  w tym wpisie to nieco przybliżyć i podpowiedzieć dlaczego warto po niego sięgnąć.

Kaloryczność posiłków

Wydaje się, że każdy sportowiec powinien faktycznie pamiętać o tym, by dbać o kaloryczność spożywanych posiłków. To ważne, ponieważ dzięki temu będzie wiedział ile jego organizm potrzebuje do regeneracji, jakie posiłki powinien spożywać w określonym czasie w trakcie swoich treningowych przygotowań. Dlatego ten element faktycznie ma duże znaczenie i koniecznie trzeba go brać pod uwagę. W przypadku cateringu jest to duża wygoda, ponieważ nie trzeba o ta kwestię dbać samodzielnie, tylko firma będzie za to odpowiadała. Makroskładniki w diecie

Z kaloriami wiąże się również to jakie makroskładniki będzie się spożywać.  I to również będzie miało duże znaczenie, ponieważ trzeba będzie inne wybrać zestawienie do treningu siłowego inne do wytrzymałościowego. Między innymi dlatego catering dietetyczny będzie tutaj odpowiadał za zestawienie tych składników we właściwy sposób.  Każdy dobry catering dla sportowców ma to oczywiście dokładnie rozpisane, by klient faktycznie miał komplet informacji o tym co spożywa.

Regularność posiłków

Oczywiście ważne będzie również to, by jeść o stałych porach. Jeśli sportowcy mają mało czasu to przygotowywanie posiłków będzie kłopotliwe. Natomiast warto mieć cały harmonogram co i kiedy spożywać. I wtedy faktycznie przy cateringu dietetycznym będziemy mieli konkretne zestawienie posiłków, będzie wiadomo kiedy je spożywać i oczywiście również proporcje w tych posiłkach także będą ułożone w odpowiedni sposób.

Oszczędność czasu

Zawodowi sportowcy najczęściej nie pracują, choć zdarza się, że są osoby, które musza być też gdzieś zatrudnione. Niezależnie od tego zawsze czas jest dla sportowców bardzo istotny i najczęściej mają go dobrze zorganizowanego, dlatego gotowanie często staje się dla nich problemem. W tej sytuacji faktycznie można liczyć na atrakcyjne propozycje jakie daje catering dietetyczny, ponieważ wtedy problem gotowania jest całkowicie wyłączony. Można dzięki temu więcej czasu przeznaczyć na trening czy na regenerację, co dla sportowca może być szczególnie ważne, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że to faktycznie będzie miało znaczenie. Jakie są minusy korzystania z cateringu dietetycznego? Wiele osób postawi pytanie jakie będą minusy jeśli chodzi o korzystanie z takiego cateringu dietetycznego dla sportowca. Ogólnie jeśli chodzi o taką opcję to tym największym minusem jak się wydaje będzie to, że nie zawsze mamy możliwość zjadania tego na co akurat będziemy mieli ochotę. Sporo opcji można tam faktycznie precyzować, jednak są również takie sytuacje, gdy te dania nie zostaną dobrze dopasowane i nie trafią w gust. Więc akurat ten element szczególnie gdy ktoś ma konkretne oczekiwania w stosunku do posiłków może być faktycznie kłopotliwy. Jeśli ktoś jest sportowcem to jednak bardzo ważne jest to, by robił to co będzie dla jego sportowych możliwości najlepsze a nie koniecznie to na co akurat będzie miał ochotę. Ogólne jednak spostrzeżenia co do cateringu dietetycznego są faktycznie pozytywne i na pewno jest to takie rozwiązanie, które dla wielu sportowców będzie dobrym wyborem i warto zwrócić na nie uwagę. dla wieli sportowców, którzy musza dbać o dietę takie rozwiązanie faktycznie będzie tym wyborem, z którego chętnie skorzystają i na pewno docenia to jakie możliwości catering dietetyczny za sobą niesie, korzystając ze zdrowego odżywiania.

Zobacz