5 Niezbędnych pojemników magazynowych do przygotowania posiłków

Agnieszka Kępińska

Jednym z pierwszych kroków do przygotowania posiłków jest zakup odpowiednich pojemników do przechowywania pojedynczych porcji. Lubię zamieniać pojemniki przez cały tydzień w zależności od przepisu. Lubię kupować pojemniki z pojedynczymi przegródkami, ale można też kupić pojemnik z przegródkami (jest to całkowicie indywidualna preferencja!). Oto moje ulubione 5 pojemników do przygotowywania posiłków i czego szukam przy ich zakupie. To, czego szukam Kilka cech, których szukam, to to to, że pojemniki do przechowywania zajmują jak najmniej miejsca w mojej spiżarni. Lubię pojemniki, które można sztaplować lub składać i staram się sprawdzić, czy mogę je wypróbować w sklepie lub w domu znajomych, aby były również łatwe w obsłudze. Szukam również pojemników bez bisfenolu A (BPA), przemysłowego środka chemicznego, który można znaleźć w tworzywach sztucznych. Na koniec chcę, aby moje pojemniki były szczelne - kto potrzebuje płynnej części obiadu, aby rozlać się po całym miejscu!

Kocham te szklane słoiki do sałatek, koktajli i jogurtowych parfaitów. Dostępne są we wszystkich rozmiarach, a także w wersji do picia dla smoothies. Snapware Total Solution Glass Pyrex Pojemniki do przechowywania żywności Te szklane, szczelne, wolne od BPA pojemniki są idealne do porcjowania obiadów i kolacji jak moje zdekonstruowane burritos z kurczaka. Szkło jest odporne na zaplamienia i odporne na działanie kuchenki mikrofalowej, piekarnika, lodówki, zamrażarki i zmywarki do naczyń. Jak sama nazwa wskazuje, góra łatwo zatrzaskuje pojemnik. MonBento Te pudełka bento są idealne do pakowania lunchu, ponieważ są trwałe, uniwersalne i szczelne. Mają nawet górną pokrywę, która może ukryć naczynia, takie jak pałeczki. Oryginalne Bento można myć w zmywarce, zamrażarce i kuchence mikrofalowej (o ile nie przekracza 500 watów); jest również wolne od BPA i miękkie w dotyku. Glass Pyrex Te pojemniki do przechowywania są dostępne od lat i wciąż wychodzą na wierzch. Szkło Pyrex jest bezpieczne w zmywarce, lodówce, mikrofalówce i piekarniku.

Szkło jest produkowane w USA, a pokrywy są wolne od BPA. Należy jednak pamiętać, że pokrywy nie blokują się, więc istnieje ryzyko ich rozlania. Kupiłam mój zestaw Pyrex, kiedy miałam 20 lat i mam go nadal, ponad 20 lat później i używam go do wszystkiego, od gotowania po przechowywanie! Te niedrogie, wolne od BPA pojemniki do przechowywania żywności są wykonane z twardego plastiku i wyposażone w różne kolorowe pokrywy.

Można je zamrażać i zmywać w zmywarce do naczyń. Są one doskonałe, jeśli chcesz oddzielić swoje części posiłku (np. ziarna, białko i warzywa). Są one również idealne do pakowania lunchu dla dzieci!

Zobacz