Diety

Dieta pudełkowa - zalety

Agnieszka Kępińska

Początek roku to czas podsumowań i planów na kolejne lata. Pierwszego dnia stycznia pojawiają się noworoczne postanowienia, często odnoszące się do diety. W takiej sytuacji warto pomyśleć o cateringu dietetycznym, by nie porzucić szybko swoich planów. Podpowiemy jakie zalety ma ten mechanizm

Kalorie

Jeśli ktoś zaczyna przygodę z odchudzaniem ciężkie jest trzymanie się odpowiedniej ilości kalorii. Wybierając dietę będziemy mieli o tyle duża wygodę, że to firma, która będzie ją przygotowywała będzie odpowiadała za odpowiednią kaloryczność tych posiłków, które będą do nas docierały.

Zdrowie

Oczywiście nie każdy jest dobrym kucharzem, nie każdy ma pomysł na posiłki. Catering dietetyczny ten problem również rozwiązuje. Można bowiem liczyć na otrzymanie w pełni zbilansowanych posiłków, które będą miały odpowiednią ilość makroskładników, które będą dopasowane do diety konkretnej osoby.

Różnorodność

Problemem z trzymaniem diety jest to, że posiłki bardzo często są monotonne. Jeśli ktoś decyduje się na catering dietetyczny to również może ten problem u siebie rozwiązać. W przypadku takich dan diety są naprawdę zróżnicowane, a posiłki, które będziemy otrzymywać miedzy sobą się dość mocno różnią, regularnie pojawia się coś nowego i raczej na nudę nie będziemy narzekać.

Czas

Czas to pieniądz jak się mówi i faktycznie obecnie czas jest bardzo ceniony. Jeśli ktoś mieszka w dużym mieście to faktycznie to będzie miało duże znaczenie, by ten czas zagospodarować. Dlatego wielu osobom na gotowanie go brakuje, wtedy pojawia się oczywiście jedzenie na szybko i dieta upada. A mają catering dietetyczny ten problem faktycznie będzie rozwiązany.

Oszczędności

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że catering dietetyczny będzie drogi. Ale tak się dzieje wyłącznie w momencie, gdy ktoś do tej pory jadł śmieciowo. Jeśli ktoś chce się przestawić na zdrowa dietę to najczęściej będzie się to wiązało z całkowita zmiana sposobu żywienia i koszty przygotowywania posiłków również wzrosną. Między innymi dlatego ostatecznie może być tak, że catering dietetyczny będzie tańszy, tam bowiem posiłki przygotowuje się w dużych ilościach i ostatecznie wychodzi taniej niż samemu kupować wszystkie produkty.

Wygoda

Wszystkie wspominane zalety jeśli chodzi o dietę pudełkową są oczywiście bezpośrednio związane z tym co najważniejsze a więc z wygodą jaką niesie za sobą taki sposób żywienia. Wiele osób idzie w tym kierunku i możemy zaoszczędzić czas, nerwy na przygotowywanie posiłków. Komfort jaki niesie za sobą dieta pudełkowa to właśnie ten czynnik, który ma kluczowe znaczenie dla wielu i podkreślany jest w pozytywnych opiniach, które diety pudełkowej dotyczą.

Minusy

Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje minusy i to również dotyczy cateringu dietetycznego. Idealnych rzeczy na świecie nie ma. Nadal większość firm korzysta z plastików i jeśli ktoś jest zwolennikiem ekologii to musi poszukać firmy, która daje opakowania biodegradowalne, ale jednocześnie za nie będzie trzeba trochę dopłacić. Oczywiście takie dania muszą być transportowane i to często jest minus całego interesu. Wybieramy teoretycznie przedział godzinowy na dostarczenie, ale nie zawsze w praktyce to tak wygląda i czasami jedzenie dociera wcześniej czasami później. Na minus będzie trzeba zaliczyć również fakt, że te dania po transporcie już nie zawsze będą wyglądały tak samo idealnie. Wydaje się, jednak, że to aż takiego dużego znaczenia nie powinno mieć, bowiem zawsze tą kluczową kwestią będzie to jak potrawa będzie smakować a nie to jak będzie się prezentować. 

Zobacz