Diety

Czym jest catering dietetyczny?

Agnieszka Kępińska

W Polsce znany jest od niedawna. Jeszcze jakiś czas temu z tej opcji korzystały jedynie osoby z pierwszych stron gazet, obecnie powoli rynek się pod tym kątem zaczyna rozwijać. Obecnie catering dietetyczny w wielu miastach funkcjonuje i jest realizowany przez różne firmy. Natomiast to z jakich konkretnie usług będziemy korzystać to nasza indywidualna decyzja. Na pewno catering dietetyczny co do zasady jest taką propozycja, która się dobrze sprawdza, ponieważ pozwala prowadzić zdrową i jednocześnie zbilansowaną dietę, która będzie miała wpływ na cały organizm.

Czym dokładnie jest catering dietetyczny?

Inaczej taki catering określa się także jako dietę pudełkowa i nie dzieje się tak bez powodu. Każdy posiłek dostarczany jest bowiem do klienta w pudełku. Nie jest to jednak fast food ani zwykłe danie na wynos. Ideą takiego cateringu będzie dostarczenie do klienta zdrowej oraz zbilansowanej diety. W tym przypadku jeśli chodzi o zestawienie posiłków to nie będzie w tym przypadków. Nad potrawami i ich odpowiednim zestawieniem czuwa dietetyk. Klient otrzymuje najczęściej kilkanaście rożnych diet do wyboru, w ramach których będą dla niego przygotowywane kolejne posiłki. Diety są zróżnicowane jeśli chodzi o ich kaloryczność czy to jakie składniki do przygotowywania potraw są wykorzystywane.

Decydując się na catering dietetyczny można liczyć na to, że każdego dnia przyjeżdżać będzie kurier, który będzie dostarczał indywidualnie przygotowaną dietę na cały dzień. Posiłki docierają w ustalonych godzinach każdego dnia pod wskazany adres. Można także zdecydować się na taką opcję, gdzie kurier zostawia dietę pod drzwiami. I wtedy nawet nie trzeba wstawać z łóżka, by  jedzenie od kuriera odebrać.  W ten sposób klient otrzymuje kolejne super wygodne rozwiązanie dla siebie. 

Dieta pudełkowa – dla kogo jest stworzona?

Dieta pudełkowa będzie odpowiednia dla każdego kto chce dbać o swoje zdrowie i racjonalnie się odżywiać. Program dietetyczny jest dobierany do indywidualnych potrzeb klienta i tym samym będzie w stanie spełniać wszystkie oczekiwania. Pojawia się także opcja konsultacji z dietetykiem, można w ten sposób łatwiej dla siebie wybierać faktycznie najlepszy dietetyczny pakiet. W ofertach znajdziemy między innymi takie propozycje jak dieta sportowa, która będzie właściwa dla osób, które są fizycznie aktywne. Daje ona okazję do tego, by wzmocnić organizm, a także zyskać sił na kolejne treningi. Można spotkać propozycje wegetariańskie, które będą dla osób, które nie chcą spożywać mięsa. Możliwości są faktycznie różne i znajdziemy także takie opcje, gdzie będzie można sięgnąć po dietę bez glutenu czy laktozy. Poszczególne firmy, które taki catering oferują stale nad swoją ofertą pracują i starają się ja rozwijać doprowadzając do tego, by klient faktycznie otrzymał idealnie skomponowaną dla siebie dietę. W każdej firmie jest oczywiście dostępna dieta standardowa, która będzie dobrym wyborem dla tych wszystkich, którzy chcą zmieniać sposób odżywiania, a dzięki temu będzie można nabrać nowej jakości w codziennym życiu. Przy tym warto jednocześnie pamiętać, że każda z tych diet dodatkowo występuje w różnych opcjach jeśli chodzi o ich kaloryczność więc faktycznie można wybrać taką dietę pudełkową, która będzie dostarczać do organizmu dużo energii i dzięki temu będzie można ograniczyć u siebie masę tkanki tłuszczowej. Stosowanie odpowiedniej diety to klucz do tego, by faktycznie odchudzanie charakteryzowało się skutecznością a jednocześnie nie będzie obaw o to, że występować będą problemy z efektem jo-jo, który jest problemem bardzo wielu osób po odchudzeniu.

Zobacz
Komentarze (0)